Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”

27 lipca - 4 sierpnia

Zdjęcie przedstawia identyfikację graficzną Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi 2024

Festiwal Filmowy Dwa Brzegi 2024 – Święto Kina i Sztuki w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny, urocze miasteczko nad Wisłą, już po raz 18. stanie się centrum filmowej i artystycznej uczty. BNP Paribas Dwa Brzegi – Festiwal Filmu i Sztuki odbędzie się w dniach 27 lipca – 4 sierpnia 2024 roku. To wydarzenie to prawdziwe święto dla miłośników kina, sztuki i kultury, a tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo.

Pełnoletnia Edycja z Niespodziankami

Tegoroczna edycja, symboliczna „osiemnastka”, zobowiązuje do świętowania na całego. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokazy specjalne, kino dla dorosłych, koncerty i liczne niespodzianki. W cyklu „Świat pod namiotem” zaprezentowane zostaną najnowsze produkcje, które miały swoje premiery na prestiżowych festiwalach w Cannes, Berlinie, Wenecji i Sundance. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć te filmy i przyznać Nagrodę Publiczności.

Retrospektywy i Spotkania z Twórcami

W ramach retrospektyw, festiwal przybliży twórczość dwóch wybitnych postaci kina: Jadwigi Jankowskiej-Cieślak i Josepha Loseya. Jankowska-Cieślak, laureatka Złotej Palmy w Cannes, opowie o swojej karierze podczas spotkań z publicznością. Z kolei retrospektywa filmów Loseya, otworzona przez Daniela Olbrychskiego, będzie wyjątkowym spojrzeniem na twórczość reżysera, który rozwijał swoją karierę w Europie po opuszczeniu Stanów Zjednoczonych w epoce McCarthy’ego.

Specjalne Cykl o Witoldzie Gombrowiczu

2024 rok to także 120. rocznica urodzin Witolda Gombrowicza. Festiwal uczci tę okazję specjalnym cyklem poświęconym twórczości i wpływowi tego niezwykłego artysty. Filmy inspirowane jego dziełami, spotkania z twórcami oraz goście z Polski i zagranicy, dla których Gombrowicz jest nieustającą inspiracją, będą głównymi atrakcjami tego cyklu.

Lokalizacje i Wydarzenia

Kazimierz Dolny i Janowiec nad Wisłą będą gościć festiwalowe projekcje filmowe, spotkania z twórcami, koncerty, wystawy i inne wydarzenia. Główne lokalizacje to:

  • Miasteczko Festiwalowe – ul. Szkolna 1
  • Kino We Love Cinema – ul. Kwaskowa Góra 1
  • Małe Kino, Sala Złota – ul. Szkolna 1
  • Kino Perła – Mały Rynek
  • Kino na Zamku – ul. Zamkowa 3
  • Klub Festiwalowy artROOM – ul. Sadowa 19

W Janowcu nad Wisłą festiwalowe projekcje i wydarzenia będą się odbywać w Zamku oraz w Muzeum Nadwiślańskim. Mięćmierz, z jego klimatycznymi galeriami, również dołączy do festiwalowej mapy.

Program Festiwalu i Sprzedaż Biletów

Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony 15 lipca 2024 roku. Bilety będzie można zakupić wyłącznie online na platformie biletomat.pl od 17 lipca 2024 roku, godz. 10:00. Zachęcamy do śledzenia bloga, gdzie zamieścimy szczegółowy program festiwalu oraz dodatkowe informacje.

Podsumowanie

BNP Paribas Dwa Brzegi to festiwal, który każdego roku przyciąga miłośników kina i sztuki z całej Polski i nie tylko. Malownicze scenerie Kazimierza Dolnego, bogaty program filmowy, inspirujące spotkania z twórcami oraz wyjątkowa atmosfera sprawiają, że to wydarzenie jest jedyne w swoim rodzaju. Nie przegapcie okazji, by wziąć udział w tej filmowej uczcie!

Śledźcie nasz blog, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami o festiwalu. Pamiętajcie też żeby odwiedzić oficjalną stronę organizatora na której znajdziecie wszystkie szczegółowe informacje: https://dwabrzegi.pl/ a na faceboku organizatora, znajdziecie najbardziej bierzące wpisy dotyczące festiwalu: https://www.facebook.com/FestiwalDwaBrzegi/?locale=pl_PL

Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym!

Szczegóły

Początek:
27 lipca
Koniec:
4 sierpnia
Witryna internetowa:
https://dwabrzegi.pl/

Organizator

STOWARZYSZENIE DWA BRZEGI
Email
biuro@dwabrzegi.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Kazimierz Dolny
Lubelskie 24-120 Poland + Google Map